Japonské posuvné stěny

Japonské posuvné stěnyJaponské posuvné stěny patří mezi velmi atraktivní stínící techniku, která se podobně jako římské rolety stala oblíbenou zejména v současné době. Jde o velice originální zastínění interiéru a toto řešení doporučujeme použít všude tam, kde vzniká požadavek na zastínění velké plochy. Další výhodou japonských posuvných stěn je, že je lze použít nejen k zastínění, ale zároveň také pro optické rozdělení velkých obytných prostor na menší části. Instalujeme je například do moderních bytových domů nebo střešních nástaveb.

Materiály a provedení

Japonské posuvné stěnyJaponská stěna je tvořena jednotlivými látkovými panely, které se posunují ve vodící liště. Látka je připevněna v horní časti na posuvné hliníkové AL profily pomocí suchého zipu. Celkový počet potřebných panelů je dán rozměrem stěny dle prostoru k zastínění. Podle toho volíme počet drážek v hliníkovém profilu (standardní rozsah je 2, 3, 4, a 5 ) a typ otvírání.
Panely lze pomocí ovládací šňůry shrnovat buďto od středu, nebo celkově na levou či pravou stranu. Mezi hlavní výhody japonských posuvných stěn patří velmi elegantní design, snadná i rychlá montáž a jednoduchá obsluha.

Pro kompletní fotogalerii japonských posuvných stěn klikněte zde >>>>>
Galerie, japonské posuvné stěny